Erhan YILMAZ

KEMALPAŞA
Belediye Başkanı

 

Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret550855

ÖNCELİKLERİMİZ

ÖNCELİKLERİMİZ 

Öncelikle ilçe olmayı hak etmiş beldemizin bir an evvel ilçe statüsüne kavuşturulması için başlatılmış  girişimler hızlandırılıp, beldemizin kısa zamanda ilçe statüsüne kavuşturulması sağlanacaktır.

Derelerin Islahı  :

Deniz ve karavan turizmine oldukça elverişli bir yapısallığa sahip sahilimizin ve denizin kirlenmemesi ve sağlıklı yaşanabilir bir çevre için dere içi Osmaniye, Karaosmaniye, Gümüşdere, Çamurlu, Kaya ve Köprücü Köyü vadilerinden gelip denize dökülen dere yataklarının ıslah edilerek bu derelere karışan her türlü kirlilik ortadan kaldırılıp daha temizi ve güvenle girilebilecek bir plaj suyu tesisi edilecektir.

Kanalizasyon  :

Kemalpaşa’mızda halen yapılmamış en önemli şehirsel hizmet olarak bilinen merkezi kanalizasyon şebekesi ve arıtma tesisi hayata geçirilerek yağmur suları toplama deşarj sistemleri ile yapılacak fenni proje ile bu şebekeye bağlanacaktır.haline merkezi kanalizasyon bulunmadığından belde halkımızın fosektik kuyularda muhafaza ettiği atıkların boşaltımı için acilen ihtiyaç duyulan vidanjör aracının sağlanması yine en önemli hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Temizlik ve Çevre    :

Köklü bir çözüme ulaştırılmayan ve sorun olmaya devam eden şehir içi ve mahalle aralarındaki temizlik ve çöp toplama belli bir programa alınarak gerekli personel istidamı sağlanıp kesinlikle yapısallık ve süreklilik kazandırılacaktır.

Her yerleşim yerinde olduğu gibi beldemizde de bir çöp sorunu bulunmaktadır.

Beldemizin çöp sorunu Rize ve Artvin İli Belediyelerinin oluşturduğu (ARRIKAP ) birlikte çalışmalarımız sürdürülmektedir.

İmar  :

Kemalpaşa şehir imar planının ön gördüğü yapılaşmaya ve ortak kullanım alanlarına mutlaka uyulacak ve giderek Kemalpaşalıların daha planlı ve güzel görünümlü bir şehirde yaşamaları sağlanacaktır.

Turizm  :

1900- 1999 döneminde Kemalpaşa Belediyesi yönetiminde bulunan arkadaşlarımız tarafından projelendirilen ve halen hayata geçirilmeyen Kemalpaşa Beldesinin özel konumuna paralel turizme yönelik gelişmeler için acil olduğu düşünülen Sarp Köyünden kopmuş Mekii ne kadar olan sahil kesiminde plaj düzenlenmesi turizm merkezi ve alanları oluşturularak beldemizin önemli bir turizm tercihi durumuna gelmesi sağlanacaktır.

Saat
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419