BAŞKAN

Ergül AKÇİÇEK

KEMALPAŞA
Belediye Başkanı

 

Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret520675
VALİLİK MAKAMINDAN ÖNEMLİ DUYURU
                   ⚠ Vatandaşlarımızın dikkatine;⚠

Tüm vatandaşlarımızın bulundukları şehirde kalmaları esastır.

Ancak 27/03/2020 tarih ve 89780865-153 sayılı genelge ile iller arası otobüs seferleri 28.03.2020 tarihi 17:00 dan itibaren valiliklerin izni ile yapılabilecektir.

İlgili genelge ile iller arası seyahat otobüs ve minibüsler için belli şart ve koşullara bağlanmıştır.
1-Şehirlerarası seyahatler “şehirlerarası otobüs izin belgesi” alma şartına bağlanmıştır. Bunun için ilçemizde otogar 2.katta “Seyahat İzin Kurulu” oluşturulmuştur. İlgili izin belgesi otogar 2.kattan temin edilebilir.
2-İlgili genelge ile seyahat edecek kişiler 3 koşul ile bu izin belgesini talep edebilir.
a- Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararı ile sevk edilen,
b- Birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar( ağır hasta olduğuna ilişkin beyan veya rapor ile akrabalık ilişkisini gösteren belge )
c- Özellikle son 15 gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşlarımız( ikametgâhı Hopa’da olmayan vatandaşlarımız )
3-Seyahat izin kurulunca şehirlerarası seyahat izin belgesi verilenler tarafından yapılan başvurular dikkate alınarak otobüs seferi planlaması yapılacak ve ilgililere bilgi verilecektir.
4-Özel araçları ile seyahat edecek vatandaşlarımız varacakları illere vardıklarında il girişlerinde hem sağlık kontrolü hem de kolluk tarafından kayıt altına alınmaktadırlar. Kayıt altına alınan vatandaşlarımız 14 gün ev karantinası uygulamasına tabi tutulmaktadır. İlçemize gelen vatandaşlarımızda Arhavi girişinde bulunan arama kontrol noktasında aynı uygulamaya tabi tutulmaktadırlar. Dolayısıyla ilçemizden ayrılan veya ilçemize gelen vatandaşlarımızın 14 gün kuralına riayet etmeleri gerekmektedir. İlçemize gelen vatandaşlarımızın kayıtları Kaymakamlığımızca takip edilmekte evlerinde olmadığı tespit edilen vatandaşlarımıza cezai yaptırım uygulanacaktır.
NOT: Minibüs, Minivan v.b. gibi araçların ticari faaliyette yolcu taşıması bu kapsamdadır. Hususi kullanımlar ilgili illerin arama kontrol noktalarında yolcunun kimlik bilgileri ile birlikte değerlendirilebilecektir. Seyahat edeceklerin dikkatine!
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
  
295 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.357527.4671
Euro29.010129.1264
Astroloji