BAŞKAN

Ergül AKÇİÇEK

KEMALPAŞA
Belediye Başkanı

 

Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam64
Toplam Ziyaret485080
İlçe olma sevincini tulum ve kemençeyle kutladılar
   İlçe olmanın sevincini yaşayan Kemalpaşa Atatürk Meydanı'nda eğlence düzenlendi. Eğlenceye Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan'ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

   Düzenlenen Programda konuşan Artvin Valisi Ömer Doğanay, "Kemalpaşa için bugün bir dönüm noktasıydı. İnşallah bundan sonra daha da iyi olur. Kemalpaşa'nın ilçe olmasından dolayı hazırlanan dosyaya baktım dosya epey bir kabarık. Dikkatimi çeken şu oldu, hem belediye meclislerinden hem il genel meclislerinden çıkan kararların hepsi oy birliği ile geçmiş. Yani siyasi parti ayrımı olmadan oy vermiş herkes. Buda genel olarak Kemalpaşa'nın ilçe olmasını herkesin istediğini gösteriyor" ifadelerini kullandı.

   Yıllardır bekledikleri ilçe olma mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek ise, "Emektar Kemalpaşalılar, yıllardır beklediğimiz bu bayramımıza hoş geldiniz. Bu konuda bize yıllardır destek veren dostlarımıza büyüklerimize teşekkür ediyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, valimize, milletvekillerimize, eski milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Geçmişten bugüne emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Güzel beldemiz ismi ile şanı ile Mustafa Kemal Paşa'ya yakışan bir gün yaşıyor. Yolumuz aydınlık yoldur, yolumuz Mustafa Kemal'in yoludur. Bu konuda Kemalpaşa'ya kim bir tane çivi çakıyorsa Kemalpaşa halkı adına hepsine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

   CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, yıllardır Kemalpaşa'nın ilçe olmayı beklediğini dile getirerek "Bu akşam siyaset yok. Siyasi kimliğimi Rize il sınırında bıraktım. Çıkıp bizimkiler iyi demenin alemi yok. Hükümete teşekkür ediyoruz. Bu akşam buraya bu sevinci yaşamaya geldik. Genel başkanımızın da sizlere selamı var. Bu topraklarda sağcı çıkar, solcu çıkar, devrimci çıkar ülkücü çıkar ama vatan haini çıkar. Sadece ilçe yapmak yetmez. Adliyede gerekir Kemalpaşa'ya. Artık Kemalpaşa'nın köyünden bir adam sabıka kaydı için Hopa'ya gitmeyecek" dedi.

   Konuşmalarının ardından Artvin Valisi Ömer Doğanay'a ve CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan'a Kemalpaşa'nın ilçe olmasında ki katkılarından dolayı üzerinde Kemalpaşa'nın fotoğrafının bulunduğu tablo hediye edildi. Hediye töreninden hemen sonra ise program yöresel sanatçı Salih Yılmaz'ın konseriyle devam etti. Kemençe ve tulum eşliğinde kurulan horon halkaları ile Kemalpaşalı vatandaşlar eğlencenin tadını çıkarttı.
Program düzenlenen havai fişek gösterisi ile son buldu.  
897 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.427015.4888
Euro16.034316.0985
Astroloji