BAŞKAN

Ergül AKÇİÇEK

KEMALPAŞA
Belediye Başkanı

 

Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret434501
Başkan Ergül AKÇİÇEK:
Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek: 

Bu durumu halkımızın takdirlerine sunuyoruz.

   Çaykur Genel Müdürlü İmdat Sütlüoğlu’nun bir TV programında Hopa, Kemalpaşa’da kapasite artırımına gitmek istediklerini, Kemalpaşa Belediyesi’nin kendilerine engel çıkardığı yönündeki beyanıyla ilgili olarak Kemalpaşa Belediyesi’nden anında cevap geldi. Verilen cevapta Çernobil felaketi sonrası 1986 yılında imha edilen çayların bir bölümü buradaki 7 dönümlük fabrika alanı içinde gömüldüğü, bu nedenle Türkiye Atom Enerji Kurumu’nun görüşleri ve izni olmadan bu bölgede hiçbir şey yapılamayacağı ile ilgili belgeyi de basına verdi. Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

   “2015 yılı Yaş çay alım kampanyasının başlamasıyla birlikte, beldemizde yaş çay işleyen Çaykur çay fabrikası müdürlüğünce kontenjan uygulanmış ve bu duruma Kemalpaşa halkının tepki göstermesi üzerine, Çaykur Genel Müdürü bir televizyon programında kontenjan uygulamasının nedeninin çay fabrikasının işletme kapasitesinin arttırılmasına belediyemizce ruhsat verilmediği beyanında bulunmuştur.

TÜRKİYE ATOM ENERJİSİ KURUMU 
BURAYA HİÇ BİR ŞEKİLDE İZİN VERMİYOR!

   Çaykur Genel Müdürü Sayın Sütlüoğlu’nun herhalde gözleri görmüyor. Kemalpaşa Çay Fabrikası alanının yeterliliğinin tespiti için iyi gözlükle Kemalpaşa Çay Fabrikasına yeniden baksın. Belediyemizi, eski başkan Sayın Yalçın Emiralioğlu ve mevcut başkan Ergül Akçiçek’i suçlayacağına kendi işine baksın. Çay alım kampanyasını açtıktan 3 gün sonra, halkı özel sektöre mahkûm ediyorlar. Bununla birlikte 1.580 olan çay fiyatını özel sektör 1.3 veya 1200 tl’ye satın alıyor. Özel sektörü zengin etmek
için kontenjanı 10 kg’ma düşürüyorlar. Güya kotayı dönümüne 450 kg yapıyorlar. Vatandaşın çayını almadıktan sonra dönümüne 1000 kg yapsa ne olur.

DEVEYE SORMUŞLAR BOYNUN NEDEN EĞRİ?

   Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek; “Çaykur bugüne kadar bize proje ile herhangi bir başvuruda bulunmadı. Bizden imar değişikliği istediler. Bunu da sözlü olarak ilettiler. Ancak bu bölgede 7 dönümlük alanda radyasyonlu çay gömülmüştür. Burada şu anda alttan sızıntı mevcuttur. Üstten beton çatlamıştır. Hava alıyor. Ben bu vesileyle Türkiye atom Enerjisi Kurumu yetkililerini inceleme yapmak için Kemalpaşa’ya davet ediyorum. Biz bu radyasyonlu çayların beldemize gömülmemesi için çok mücadele etmiştik. Bunu Kemalpaşa çok iyi bilir. Aradan 30 yıl geçti. Ama bir şekilde şimdi karşımıza çıktı.

   Çaykur Genel Müdürü Sayın Sütlüoğlu, çok manidar bir zamanlama ile beni Çay emekçisi, üreticisi hemşehrilerime, kapasite artırımını engellediğim gerekçesiyle şikâyette bulunuyor. Ben bunun birilerine hizmet etmeye yönelik açıklamalar olduğunu düşünüyorum. Son olarak şunu da ekleyeyim, Deveye sormuşlar, boynun neden eğri diye Nerem doğru ki demiş.

   Bölgemizde dev bir kuruluş olan devletin yani bizim, halkın Kurumu olan ÇAYKUR’un Genel Müdürü Sayın Sütlüoğlu bu tür beyanlarla yönetim zaafiyetlerini örtmeye çalışmasını esefle karşılıyor ve bu durumu halkımızın takdirlerine sunuyoruz. Kemalpaşa halkına, çay üreticilerine ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.” İfadelerine yer verdi.

(haber Sami Özçelik)

  
1248 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.26107.2901
Euro8.58788.6223

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi 

 

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri