BAŞKAN

Ergül AKÇİÇEK

KEMALPAŞA
Belediye Başkanı

 

Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam87
Toplam Ziyaret446876
AÇÜ SAĞLIK MESLEK YÜKSEKOKULUNDAN KONFERANS

Her yıl 12–18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşirelik Haftası nedeniyle Sağlık Yüksekokulu tarafından konferans düzenlendi. Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansın konuşmacısı İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurten Kaya’ydı.

  Katılımın yoğun olduğu etkinliğe, Artvin kamu kurum temsilci ve çalışanları ile Çoruh Üniversitesi akademik ve idari personelinin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Konferansın açılışında Sağlık Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Sinan Saral, Hemşirelik meslek eğitiminin geçmişten günümüze değişim ve gelişimi ile Sağlık Yüksekokulu’nun mevcut akademik ve fiziki yapısı hakkında genel bilgiler sundu.    Ardından Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurten KAYA tarafından “Hemşirelik Süreci” konulu konferans gerçekleştirildi. Dr. Kaya konuşmasında Hemşirelik Süreci yönteminin yararları, bu sürecin başarısı için kabul edilmesi ve uygulanması gereken problem çözme yöntemleri, bilimsel yöntem ve Hemşirelik Sürecinin aşamalarının karşılaştırılması gibi konulara değindi. Ayrıca; hemşirelerin görevlerini hatırlatarak değişen zaman içerisinde hemşirelerin görevlerini yaparken dikkat etmeleri gereken hususları da dile getirdi. Hemşirelik sürecinin, hasta bireyin sağlık bakım gereksinimlerinin tanılanması konusunda ve bireye özgü bakım verilmesinde sistematik bir yöntem olduğunu vurguladı.

          Konferansın ardından Dr. Kaya’ya Sağlık Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Sinan Saral tarafından yöresel Atabarı Bebeklerinin temsil edildiği bir hediye sunuldu ve ardından etkinlik sona erdi.

Kaynak : www.hopa.gen.tr

  
2252 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.39337.4229
Euro8.99819.0341

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi 

 

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri