BAŞKAN

Ergül AKÇİÇEK

KEMALPAŞA
Belediye Başkanı

 

Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret428122
ARTVİN TANITIM GÜNLERİNDE KEMALPAŞA

rtvin Tanıtım Günleri'nin açılışı, Ankara'daki Artvin Evi'nde gerçekleştirildi. Tanıtım günleri öncesi Artvin Evi'nin açılışı yapıldı. Artvin yöresinden ezgilerle başlayan etkinlik, konuşmalarla devam etti. 

     Artvin Valisi Necmettin Kalkan, geçen yıl 'Çoruh Ankara'ya aktı' sloganıyla ilkini düzenledikleri Artvin Tanıtım Günleri'ni bu yıl 'Ankara'da Artvin rüzgârı' sloganıyla düzenlediklerini dile getirdi. Kalkan, Artvinlileri ve Artvin dostlarını kente davet etti. 

     Hopa Belediyesi, Kemalpaşa belediyesi ve Hopa Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılmış olan stand Hopa’yı Ankara’ya taşıdı. Kazım Koyuncu’nun gitarının ilk kez sergilendiği stand yoğun ilgi gördü. 

     CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ise, Artvinlilerin cumhuriyetin hiçbir döneminde devleti, milleti ile savaş halinde olmadığını belirterek, ülkenin değerleriyle barışık olduklarını kaydetti. Her türlü düşüncenin Artvin topraklarından çıktığını söyleyen Bayraktutan, "Artvin'den tek bir vatan haini çıkmadı. Mustafa Kemal'le, ay yıldızımızla, üniter yapımızla, devletimizle gurur duyuyoruz. Artvinliler böyledir. Artvin, doğru insanların, dürüst insanların, onurlu insanların yaşadığı yerdir" dedi. 

     Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün de, Artvin'in eğitim ve turizm kenti olması gerektiğini kaydederek, eğitim konusunda belli bir yol aldıklarını ama turizm konusunda çalışmaları gerektiğini söyledi. Artvinlinin okumaktan başka çaresi olmadığını ifade eden Özgün, "Artvin okumaktan onur duyan, paylaşmaktan gurur duyanların memleketidir" dedi. 

     Konuşmalardan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çankaya Belediyesi Halk Dansları Toplulukları gösteri sundular. Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin'in sadece kendine benzeyen bir il olduğunu söyleyerek, insanı, doğası, turizmi, güneşi ile çok güzel bir kent olduğunu kaydetti. Bayraktutan, "Artvin'i bir seven bırakamaz. Bugün burada sadece Artvinliler yok, yüreği Artvin için atan, yıllarca Artvin'de yaşayan dostlarımız var. Çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum" dedi.

Fotoğraflar için tıklayın 

  
2586 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.78706.8142
Euro7.40137.4310

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi 

 

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri