BAŞKAN

Ergül AKÇİÇEK

KEMALPAŞA
Belediye Başkanı

 

Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam124
Toplam Ziyaret428706

ARTVİN ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI BAŞKANI AÇIKLADI.

Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan, “D-4 Belgesi üzerine bir açıklamada bulunarak konuya açıklık getirdi.

Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan yaptığı açıklamada; “ Artvin’de D-4 Belgesi alan 11 No’lu Minibüsçüler Kooperatifi 7 ilçeye gider, ancak 100 kilometreyi aşmamak kaydıyla. Eğer bir ilçe merkezinden diğerine 100 kilometreyi geçerse buraya gidemez. Bizim ilimizde güzergâh belgesi verilen mesafelerdeki toplam mesafe 100 kilometreyi geçmediği için D-4 Belgesi sahibi olan 11 No’lu Minibüsçüler Kooperatifi minibüsleri aldıkları güzergâhlarda yolcu taşımacılığı yapabilirler.

Köy servisleri ise kendi güzergâhındaki köyünden şehre gelir ve gider. Eğer o köyde 100 kilometreyi aşan bir mesafe var ise bu minibüsler de 100 kilometre dışına gidemezler. Tabi ki bu güzergâhta kendilerine verilen güzergâh olmak zorundadır. Yani örneğin A köyünden Artvin Merkez’e gelen bir minibüs A köyünden (Merkez’de ise) B ilçesine gidemez.

Bir başka yanlış anlaşılma daha olmuştur. 37 No’lu kooperatifimizin D-4 Belgesi vardır. Artvin köprübaşından Seyitler Köyü’ne servis yapmaktadırlar. Burada da yine güzergâh belgesi önemlidir. Güzergâh belgesi nereye alınmışsa onlarda ancak oraya kadar gidebilirler. D-4 Belgesi alan araçlar istedikleri yere giderlerdi diye bir durum yoktur. Güzergâh belgesi nereye alınmışsa oraya gider. 100 kilometre geçen yerler için güzergâh belgesi verilmemiştir. Konunun bu şekilde anlaşılmasında fayda görmekteyiz.”ifadesine yer verdi.

 Öğrenci araçlarına kamera konulmuştur

  Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan, yaptığı açıklamada ayrıca yeni 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını temenni ettiğini açıklarken yeni öğretim yılında 38 No’lu Personel ve Öğrenci Taşıma Kooperatifine bağlı öğrenci servislerinin tümünde kameralı sisteme geçildiği müjdesini de verdi.

Başkan Alpaslan, açıklamasının devamında; “ Yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bütün velilerimize bir müjde vermek istiyorum. Yeni eğitim öğretim döneminde öğrenci servislerimizin tamamında kameralı sisteme geçmiş bulunuyoruz. Bu açıdan velilerimiz gönülleri rahat olsun. En güvenilir şekilde öğrencilerinin taşıması gerçekleştirilecektir. 38 No’lu Personel ve Öğrenci Taşıma Kooperatifi öğrenci taşımaktadır. 37 No’lu Seyitler Köyü Kooperatifi de üniversite öğrencilerimizi köprübaşından Seyitler Köyü’ne taşımaktadırlar. Onlarda işlerini en iyi şekilde yapmaktadırlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Tüm velilerimizin gönülleri rahat olsun. Yeni eğitim öğretim yılının tüm şoför esnafı ve öğrencilerimiz için kazasız, belasız, mutluluklarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum.”şeklinde açıklamada bulundu.

Haber: Levent YAZICI 2032 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.78466.8118
Euro7.46857.4984

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi 

 

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri