Erhan YILMAZ

KEMALPAŞA
Belediye Başkanı

 

Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam79
Toplam Ziyaret554091

Şehirlerarası karayollarında kazaların yoğunlukla meydana geldiği güzergahlarda Emniyet Genel Müdürlüğüne ait mevcut Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Plaka Tanıma Sistemleri (PTS) kullanılarak “Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemleri” kurulum çalışmaları ü

ORTALAMA HIZ İHLAL TESPİT İŞLEMLERİNE İLİŞKİN DUYURU

31.05.2024

    Şehirlerarası karayollarında kazaların yoğunlukla meydana geldiği güzergahlarda Emniyet Genel Müdürlüğüne ait mevcut Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Plaka Tanıma Sistemleri (PTS) kullanılarak “Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemleri” kurulum çalışmaları ülkemiz genelinde devam etmektedir.

    Bu kapsamda; İlimiz Arhavi ilçesi ve Rize ili Fındıklı ilçesi sınırları içerinde Arhavi-Fındıklı istikametine 17.199 metre ve Fındıklı- Arhavi istikametine 17.111 metre uzunluğunda 2 adet Ortalama Hız İhlal Tespit Sisteminin kurulum çalışmaları tamamlanmıştır.

    Sistemlerin öncesinde, sürücüleri bilgilendirmek amacıyla trafik işaret ve uyarı levhaları yerleştirilmiş olup, 01.06.2024 tarihinden itibaren hız ihlallerine yönelik olarak trafik denetimlerinde kullanılmaya başlanacaktır.

    Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması önceliğimizdir. Bu doğrultuda, sürücülerimizin yasal hız sınırı başta olmak üzere tüm trafik kurallarına uymaları hususu önem arz etmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.17 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466