BAŞKAN

Ergül AKÇİÇEK

KEMALPAŞA
Belediye Başkanı

 

Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam58
Toplam Ziyaret450029
DÜNYA HORON’A DURACAK

Hopa’lı sanatçı Kazım Koyuncu anısına düzenlenen Dünya Horon Günlerinin ikincisi bu yıl 20 Mayıs’ta yapılacak.

           Her yıl, Mayıs ayının üçüncü haftası Pazar günü geleneksel olarak kutlanan "Dünya Horon Günü" ilk olarak Kazım Koyuncu’nun da katılımıyla 2005 yılında düzenlenmişti. Hiçbir gelir kaygısı olmadan, dili, dini, rengi ne olursa olsun, her kesimden, her görüşten, belki de birbiriyle hiçbir zaman bir araya gelemeyecek insanları "el ele" tutuşturmak amacıyla yola çıkan KazimKoyuncu.Com`un bu aktivitesi tamamen gönüllülerin çabalarıyla gerçekleştiriliyor. 
           Kazım Koyuncu.com sitesi tarafından organize edilen Dünya Horon Günleri ile ilgili yapılan aç.ıklamada da şu ifadelere yer verildi. “Özgürlük ve Aşk için el ele verip, dünyanın dört bir yanında horon`a duracağız. Bu yıl 7.`si düzenlenecek olan "Dünya Horon Günü" için geri sayım başladı. Dünyanın çeşitli bölgelerinde aynı gün, aynı saatte tek yürek olmaya davet ediyoruz. Etkinlik sayesinde Aşk ve Özgürlükleriyle horon sevdalıları başka hiçbir etken olmaksızın sadece horona durmak için bir araya gelecek. Her yıl, Mayıs ayının üçüncü haftası Pazar günü geleneksel olarak kutlanan "Dünya Horon Günü" ilk olarak Kazım Koyuncu’nun da katılımıyla 2005 yılında düzenlenmişti. Hiçbir gelir kaygısı olmadan, dili, dini, rengi ne olursa olsun, her kesimden, her görüşten, belki de birbiriyle hiçbir zaman bir araya gelemeyecek insanları "el ele" tutuşturmak amacıyla yola çıkan KazimKoyuncu.Com`un bu aktivitesi tamamen gönüllülerin çabalarıyla gerçekleştiriliyor. 

Dünya Horon Günü, belirli bir etkinlik programı barındırmıyor. Organizasyonun belirlenmiş tek programı, dünyanın çeşitli şehirlerinde aynı gün aynı saatte hep birlikte horona durmak. Tamamen ücretsiz olan etkinlik, hiçbir vakıf, kurum, kuruluştan yardım almadan, sponsor kullanmadan, bu amaca inanan gönüllülerin çabalarıyla gerçekleştiriliyor. Türkiye`de doğup, zaman içinde gönüllülerin çabasıyla dünyanın çeşitli ülkelerinde de yapılmaya başlanan organizasyonun hedefi, etkinliği gelenekselleştirmek” denildi.

            Etkinlik kapsamında başta İstanbul-Ankara-İzmir olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde Horona durulacak. Kazım Koyuncu adına kurulan sitede yapılan açıklamalara göre Türkiye’nin dışında Amerika, Almanya, Fransa,  Avusturya, Çin, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerin değişik kentlerinde de Horonların kurulacağı açıklandı.

            Kazım Koyuncunun doğup büyüdüğü Hopa’da Festival arenada Horon kurulacak. Arhavi’de Çkuni Berepe Derneği, Rize ve Trabzonda’da etkinlik kapsamında Horonlar kurulacak

 

 

 

 

  
2105 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.18747.2162
Euro8.77508.8101

YAZICILARBİLİGİSAYAR

HOPA İŞ MERKEZİ KAT:2 NO:114-115 Hopa / Artvin

Casper Bölge Bayisi ve Teknik Servisi 

 

yazicilar@yazicilar.net

TSE Yetkisi Bulunan Teknik servis. Bölgemizde ,Yüksek miktarda ürünü bulunduran En eski ve Tek Bilgisayar firması.

İnternet Site Yapımı, Bilgisayar ve Bilgisayar yan ürünleri,Sarf Malzemeleri